تبلیغات
همگامان - ایران و رتبه بندی سرعت پهنای باند جهانی اینترنت...؟

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

وب سایت netindex معتبر تربن سایت تست سرعت اینترنت که در زمینه بررسی عملکرد وضعیت اینترنت در کشورهای جهان فعالیت می کند آمار جدید از آخرین رتبه بندی سرعت اینترنت مصرف کنندگان خانگی و موبایل در کشورهای جهان را منتشر نموده است. این وب سایت که اطلاعات خود را از شرکت آلمانی Ookla به صورت لحظه به لحظه دریافت می کند به دلیل سهولت در استفاده، دقت و قابلیت اطمینان شهرت یافته و به یکی از  سایت پر بازدید در جهان تبدیل شده است.
زمان واقعی، پهنای باند جهانی و داده های تلفن همراه بر اساس  میلیون تست در هر روز و توسط سرور تست، در سراسر جهان که به وسیله ی شرکت Ookla طراحی شده است به دست می آید. Ookla سردسته جهانی در تست پهنای باند و برنامه های عیب یابی شبکه های مبتنی بر وب است که توسط افراد خبره، اینترنت و ارتباطات راه دور در سال 2006 تاسیس شده است.
نرم افزار های این شرکت و روش های تعیین استانداردهای پهنای باند برای دقت، محبوبیت، سهولت استفاده و متعاقب آن ارائه داده های آماری می باشد. از زمان راه اندازی، این شرکت نتایج میلیاردها آزمون را تحویل داده و بیش از سه میلیون نفر در روز از نرم افزار Ookla، در جهت تست سرعت اتصال پهنای باند استفاده می نمایند.
بر اساس لیستی که جدیدا وب سایت Netindex.com منتشر کرده است، شهروندان هنگ کنگ همچنان خوش اقبال ترین کاربران اینترنت در جهان به شمار می روند و از سرعتی معادل 86,64 مگابایت بر ثانیه استفاده می کنند.
پس از آنها کشورهای سنگاپور، رومانی، کره جنوبی و هلند در مکان های دوم تا پنجم قرار دارند و اسپانیا، آلمان، آمریکا و پرتغال به ترتیب در رتبه های 25 تا 28 قرار گرفته اند.
با این حال حتی در مجاورت کشورهایی کوچک مانند قطر، مالدیو، تاجیکستان و تایلند نیز نمی توان نامی از ایران را در لیست یافت!!!
زیرا از میان 192 کشور بررسی شده ایران پس از کشورهایی مانند مالی، مالزی، عراق، نیجریه، سنگال و گواتمالا با سرعتی برابر 3,65 مگابایت بر ثانیه در رتبه 158 قرار گرفته است. انتهای این لیست را کشورهایی همچون افغانستان، گامبیا، بور کینافاسو و نیجر با سرعتی کمتر از 1,20 مگابایت بر ثانیه به خود اختصاص داده اند.
طبق آمار در بین شهرهای ایران؛ تهران، گلستان و شیراز به ترتیب با پهنای باند 6,80 ، 6,23 و 5,70 در رتبه های اول تا سوم قرار دارند.


طبقه بندی: سرگرمی، معرفی وب سایت،
برچسب ها: netindex، وب سایت netindex، Ookla، رتبه بندی، سرعت پهنای باند، اینترنت، اینترنت ایران،

تاریخ : پنجشنبه 23 مهر 1394 | 02:32 ب.ظ | نویسنده : علی دوزنده فردوس | نظرات
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • ایف آی دی